Nieruchomości Łódź, ul. Szarotki

Łódź
gmina Łódź, powiat Łódź, województwo łódzkie

Łódź – miasto wojewódzkie w środkowej Polsce – drugie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i czwarte miasto pod względem powierzchni. Jest ważnym ośrodkiem akademickim i kulturalnym. Łódź pod względem administracyjnym jest jednolitą gminą miejską na prawach powiatu.

Do zbycia przeznaczona jest nieruchomość (prawo użytkowania wieczystego gruntu i własność budynków) położona w Łodzi, w dzielnicy Widzew, przy ul. Szarotki 25.

W skład nieruchomości wchodzą działki:
nr 457 – o pow. 2275 m2
nr 460 – o pow. 1075 m2
ogółem powierzchnia wynosi 3350 m2, zabudowane budynkiem biurowym o pow.160 m2 oraz budynkiem garażowym o pow. 30 m2 (garaż na 2 pojazdy).

Cena 700 000 zł

Nieruchomość wpisana jest do Księgi Wieczystej o nr KW LD1M/00095412/7 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Łodzi.

Obecnie teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania. Zgodnie z projektem planu zagospodarowania przestrzennego – tereny przeznaczone pod urządzenia infrastruktury technicznej – stacji wodociągowej z zabudową administracyjno biurową stacji wodociągowej z prawem do przebudowy i rozbudowy pod stację wodociągową.

Nieruchomość – to wygrodzony teren to obszar dwóch oddzielnych działek o łącznej powierzchni 0,3350 ha. Działka nr 460 to zurbanizowany teren niezabudowany, wyłożona płytami betonowymi droga dojazdowa do działki nr 457. Droga posiada chodnik a jej pobocza to porośnięte drzewami podłoże trawiaste. Na teren działki 460 prowadzi elektrycznie obsługiwana brama stalowa z furtką. Obiekt jest chroniony. Granice działki wyznacza siatka. Działka nr 457 jest dodatkowo odgrodzona od działki nr 460 betonowym murem, a na jej teren prowadzi brama wjazdowa. Działka nr 457 to teren przemysłowy, w kształcie prostokąta, ogrodzony wokół wysokim betonowym murem zakończonym drutem kolczastym. Na działce zlokalizowany jest budynek niemieszkalny o powierzchni zabudowy 160 m2 oraz budynek niemieszkalny o powierzchni zabudowy 30 m2, który użytkowany jest jako dwa wydzielone garaże. Część zabudowana działki wyłożona jest płytami betonowymi, które stanowią drogę dojazdową do obiektów. Teren za mniejszym budynkiem to podłoże trawiaste, lekko obniżony w tylnej części działki, porośnięte krzakami oraz drzewami. Przy bramie wjazdowej na działkę 457 po lewej stronie z ziemi usypana jest skarpa, którą porastają krzaki oraz drzewa. Teren oświetlają stojące lampy elektryczne. Działki sąsiadują z terenami, na których wybudowane są domki jednorodzinne, po drugiej stronie swoje obiekty ma przedsiębiorstwo wodociągowe.

Większy budynek to łącznie trzy pomieszczenia biurowe, kuchnia z przedsionkiem oraz zabudowaną szafą drewnianą, łazienka z przedsionkiem, mały ganek przy wejściu głównym. Murowany budynek nie jest podpiwniczony posiada on jedną kondygnację. Dach budynku jest płaski, tylna jego część wyższa od części przedniej.

W wyższej części budynku znajduje się czynny koncentrator telekomunikacyjny TPSA. Dostęp do pomieszczeń odbywa się przez oddzielne wejście od zewnątrz. Korzystanie z pomieszczeń uregulowane jest w formie umowy najmu.

Do pozostałych pomieszczeń w części głównej wchodzi się z głównego korytarza. Podłogi w łazience, kuchni, korytarzu, ganku oraz ściany w łazience i boczna ściana w kuchni pokryte są kaflami, w pokojach biurowych podłogi wyłożono jasnymi panelami. Światło sztuczne we wszystkich pomieszczeniach zapewniają lampy jarzeniowe.

Ogrzewanie zapewnia instalacja elektryczna. W każdym z pomieszczeń widoczne są piece elektryczne. Wszędzie zamontowano plastikowe okna, które są okratowane od zewnątrz budynku.

Wszystkie trzy pomieszczenia biurowe mają podobny standard wykończenia.

W kuchni zabudowa kuchenna z elektryczną płytą grzewczą, pochłaniaczem, jednokomorowym zlewem, dwoma lodówkami, mikrofalówką oraz zamontowanym do ściany małym stolikiem drewnianym. W łazience zamontowana kabina prysznicowa, bidet, sedes, w przedsionku umywalka oraz bojler.

Budynek wyposażony jest w instalację kanalizacyjną, wodną, elektryczną oraz telefoniczną

Drugi murowany obiekt znajdujący się na działce 457 to dwa jednakowe garaże ze stalowymi drzwiami każdy. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną.

Stan techniczny i funkcjonalny budynków dobry.